Our people

Perivoli Schools Trust (Holdings) Ltd
Trustees: James Alexandroff, Tom Newton and SANNE Mauritius
Management
James Alexandroff
Program Director
Senior Leadership Team
Michaela Nangombe
Maya Kafuwa
Titan Madomba
Country Directors
Select a Country Director to view all country trainers
Blantyre South Region
Beatrice Nyirenda
Regional Coordinator
Phillip Kamputa
Trainer
Mike Phiri
Trainer
Brian Brian
Trainer
Peace Nkhata
Trainer
Brighton Gomani
Trainer
Blantyre North Region
Dingalizwe Ngaiyaye
Coordinator
Brandina Njati
Trainer
Joseph Malera
Trainer
Lusungu Chimbiri
Trainer
Earnest Chapotera
Trainer
Aubrey Kasunda
Trainer
Jameson Makande
Trainer
Lilongwe Region
Merrium Jimu
Coordinator
Rachael Namarika
Coordinator
Patrick Mwale
Coordinator
Kondwani Chimpikizo
Coordinator
Anthony Kalambo
Trainer
Jane Nthenda
Trainer
Mary Mambala
Trainer
Joana Diston
Trainer
Joseph Manyika
Trainer
Sibongire Mtonga
Trainer
Clara Selemani Kamala
Trainer
Mphatso Phiri
Trainer
Sherrif Paul Fatch
Trainer
Andrew Phiri
Trainer
Clara Chizola
Trainer
Emily Duncain
Trainer
Tamanda Msasata
Trainer
Mzuzu Region
Maria Kibombwe
Coordinator
Chikondi Butao Banda
Trainer
Ernest Mtawali
Trainer
Joseph Gama
Trainer
Erongo Region
Rudolfine Naobes
Regional Coordinator
Lowelien Brink
Trainer
Sonja Kakoto
Trainer
Nicoleen Sheehama
Trainer
Jermai Cloete
Trainer
Emma Kauteza
Trainer
Karas Region
Ndahafa Kashidulika
Regional Coordinator
Alwina Cornelius
Trainer
Charmine Links
Trainer
Kavango East Region
Maria Teresa Ngonga
Regional Coordinator
Loide Maseka
Trainer
Celeste Sahombo
Trainer
Jacob Maurisu
Trainer
Johanna Nengodi
Trainer
Kavango West Region
Elizabeth Kankumbi
Regional Coordinator
Petrus Sirongo
Trainer
Anna Mukuve
Trainer
Matheus Sitareni
Trainer
Khomas Region
Caroline Kavere
Regional Coordinator
Beatrice Tjaveondja
Trainer
Ndateelela Andreas
Trainer
Loide Amon
Trainer
Werner Hawala
Trainer
Anita Ngairo
Trainer
Ohangwena Region
Katrina Nefungo
Regional Coordinator
Matrika Shando
Trainer
Martha Iipumbu
Trainer
Emilia Ipadhi
Trainer
Anna Kapweya
Trainer
Secilia David
Trainer
Omaheke Region
Muuindjo Kanduuombe
Regional Coordinator
Wilhemina Kapura
Trainer
Betueline Karieue
Trainer
Omusati Region
Jason Titus
Regional Coordinator
Eveline Taapopi
Regional Coordinator
Anna Uusiku
Regional Coordinator
Andreas David
Trainer
Beata Edward
Trainer
Humu Raetoumba
Trainer
Hilja Shingulu
Trainer
Ndahalamo Ngashikwao
Trainer
Ngombe Ngainginekue
Trainer
Ulikule Kuhatumwa
Trainer
Ernestine Samuel
Trainer
Loide Shaimange
Trainer
Paulus Petrus
Trainer
Otjozondjupa Region
Fiina Kandume
Regional Coordinator Otjozondjupa North
Barbina Ndauendapo
Regional Coordinator Otjozondjupa Central
Karina Guriras
Trainer
Klerida Ubu-Khaes
Trainer
Roswitha Uses
Trainer
Hanna Nghitoolwa
Trainer
Windelina Kahambundu
Trainer
Uritjiwa Ngoimue
Trainer
Oshana Region
Rosalia Shilumbu
Coordinator Oshana
Maria Musambani
Trainer
Esther Mushili
Trainer
Albertina Namandje
Trainer
Oshikoto Region
Ester Nangombe
Coordinator
Debora Amarovu
Trainer
Saltiel Nekongo
Trainer
Zambezi Region
Willie Charisegera
Coordinator
Sylvia Puzo
Trainer
Dorothy Tonch
Trainer
Abigail Mwinga
Trainer
Harriet Wamundila
Trainer
Lusaka Region
Judith Nayunda
Coordinator
Blessings Banda
Coordinator
Andrew Banda
Trainer
Astridah Nandazi
Trainer
Chipego Lupondo Kapandabantu
Trainer
Jacklin Simoonga
Trainer
Lupobe Kaite
Trainer
Mike Monze Mapenzi
Trainer
Moses Kapata
Trainer
Royd Simatendele
Trainer
Arabia Shamulenge
Trainer
Christabel Namonje
Trainer
Diana Phiri
Trainer
Martha Mwanza
Trainer
Namalambo Simweeleba
Trainer
Oliver Kasanga
Trainer
Pracidia Muzhoka
Trainer
Prosper Mukolima
Trainer
Reagan Kazhita
Trainer
Everlyn Connie Kharono
Country Director
Irene Kibone
Trainer
Janet Kasigwa
Trainer
Monica Nassuna
Trainer
Wanyama Edward
Trainer
Elizabeth Nakalembe
Trainer